Moje Własne CLaSy dokumentów dla LaTeXa 2e

Na tej stronie można znaleźć wiecznie próbną i niedokończoną wersję klas dokumentów dla LaTeXa 2e, które w ambitnym założeniu mają być lepiej dostosowane do polskiej tradycji typograficznej niż klasy stanowiące część LaTeXa 2e.

Zastrzegam, że klasy zostały stworzone, ponieważ były potrzebne mnie samemu, jako punkt wyjścia do składu książek po polsku. Użyteczność dla innych osób jest pradopodobnym miłym skutkiem ubocznym. Sprawdzony scenariusz użycia polega więc na tym, że przedstawione tu klasy dokonfigurowuje się do konkretnej potrzeby. Autor (na razie) nie gwarantuje, że skład z domyślnymi ustawieniami klas ma jakikolwiek sens typograficzny, nie mówiąc już o polocie.

Zgodnie z ostrzeżeniem, które zapewne już w tysiącach kopii krzyczy w plikach .log na setkach komputerów, bieżąca wersja nadal jest wstępna w tym sensie, że jeszcze wszystko może zostać zmienione. W szczególności możliwe są niekompatybilne zmiany w wyglądzie składu w kolejnych wersjach.

Najnowsza wersja klas: mwcls0.74.zip (2009/09/27)
Poprzednia wersja (obecna w TeXlive 2003-2008) mwcls.zip (2003/05/09)

Po rozpakowaniu archiwum należy przetworzyć LaTeXem plik mwcls.ins. Powstałe w wyniku tego pliki umieścić zgodnie z informacją wyświetloną na ekranie. Szczątkową (czy też zaczątkową) dokumentację można znaleźć w pliku mwclsdoc.pdf. Opis wprowadzonych ostatnio zmian w pliku ChangeLog.